Grįžti

Sėkmė ginče prieš Lietuvos automobilių kelių direkciją

2020.04.22

Mūsų komanda sėkmingai atstovavo vienos didžiausių kelių tiesimo bendrovių interesams civilinėje byloje, kurioje kilo ginčas dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos priskaičiuotų delspinigių sumažinimo, įskaitymo pripažinimo negaliojančiu ir skolos priteisimo.

Ginčas kilo vykdant viešojo pirkimo sutartį dėl 12 žvyrkelių asfaltavimo darbų. 2017 m. vasarą ir rudenį ištikusios neįprastai didelės liūtys sutrikdė darbų vykdymą, o šios aplinkybės buvo pripažintos force majeure aplinkybėmis. Direkcija į šias aplinkybes neatsižvelgė ir už terminų praleidimą rangovui skaičiavo delspinigius, o delspinigių sumą įskaitė į rangovui mokėtinas sumas. Byloje taip pat kilo sutarties nuostatų aiškinimo klausimas. Direkcija delspinigius skaičiavo nuo visų 12 kelių darbų kainos, nors darbai vėlavo tik 3 keliuose.

Ginčų prktikos grupei pavyko įrodyti, kad Direkcijos veiksmai buvo neteisėti, todėl teismai rangovo ieškinį tenkino visiškai, panaikino priskaičiuotus delspinigius ir priteisė visą skolos sumą.

Direkcija dar ginčo metu pakoregavo standartines naujų viešųjų pirkimų sutarčių sąlygas. Delspinigiai nuo šiol yra skaičiuojami tik nuo vėluojančio kelio darbų vertės, o ne nuo visų sutartyje numatytų kelių. Taip pat, tikėtina, Direkcija nuo šiol neskaičiuos delspinigių už laikotarpį, kai mėnesinis kritulių kiekis viršys 200 proc. standartinę kritulių normą.

Komanda

Giedrius	Murauskas

Giedrius Murauskas

Vadovaujantis partneris
Tadas Katauskas

Tadas Katauskas

Vyresnysis teisininkas

Paslaugos