Grįžti

Laimėti bylą padėjo liudytojų nuotraukos, lietaus nepaslėpti stabdymo pėdsakai ir advokato atkaklumas

2024.06.19

Pirmosios instancijos teismo išnagrinėta byla verta dėmesio dėl unikalių ir svarbių įrodymų, kurie padėjo pasiekti teisingumą. Tiesa dėl nelaimingo eismo įvykio, kurio metu žuvo motociklo vairuotojas, buvo apginta remiantis liudytojų nuotraukomis, automobilio stabdymo žymėmis bei atkakliu advokato darbu. Žuvusio vairuotojo šeimos nariams teisme atstovavo NOOR advokatas Ruslan Boiko.

Unikalūs ir svarbūs įrodymai – sėkmingos bylos elementai

Svarbiausia šioje byloje buvo liudytojų nuotraukos, padarytos iš karto po avarijos. Šiose nuotraukose aiškiai matėsi avarijos kaltininko automobilio stabdymo žymės priešingos krypties eismo juostoje, kurias vėliau nuplovė lietus ir kurių nesugebėjo užfiksuoti atvykę policijos pareigūnai. Nepaisant to, nuotraukos leido teismui aiškiai atkurti eismo įvykio seką ir nustatyti visas įvykio aplinkybes. Greita liudytojų reakcija ir iš karto po įvykio padarytos nuotraukos padėjo užtikrinti, kad svarbūs įrodymai nebūtų prarasti.

Liudytojų nuotraukose užfiksuoti kaltininko automobilio stabdymo pėdsakai priešingos krypties eismo juostoje buvo svarbiausi siekiant įrodyti, kad automobilio vairuotojas buvo išvažiavęs į priešingos krypties eismo juostą, kuria link jo, nepažeisdamas Kelių eismo taisyklių, artėjo žuvusiojo vairuojamas motociklas. Šios žymės padėjo nustatyti kaltininko automobilio padėtį eisme ir stabdymo momentą, o tai leido teismui aiškiau suprasti eismo įvykio priežastis. Ir nors vėliau lietus šiuos pėdsakus ištrynė, nuotraukos liko ir tapo svarbiu įrodymu teismui.

Advokato Atkaklumas

Kita priežastis, kuri lėmė bylos sėkmę – NOOR advokato Ruslan Boiko atkaklus ir nuoseklus darbas. Prokuratūra net ketino nutraukti ikiteisminį tyrimą, konstatuodama šiame eismo įvykyje žuvusio motociklo vairuotojo kaltę. Advokatas užkirto tam kelią – kruopščiai rinko įrodymus, pateikė prokuratūrai liudytojų nuotraukas ir vaizdinę medžiagą, privataus teismo eksperto specialisto išvadą. Tai leido prokuratūrai, o vėliau ir teismui pateikti aiškią įvykių analizę. Advokato kompetencija ir pasiryžimas ginti kliento interesus buvo itin svarbūs veiksniai, lėmę bylos sėkmę.

Teismas, įvertinęs visus pateiktus duomenis, pripažino, kad liudytojų nuotraukos ir juose matomi automobilio stabdymo pėdsakai, kurie nebuvo užfiksuoti policijos pareigūnų, yra patikimi ir svarbūs įrodymai. Teismas, pripažinęs kaltininką kaltu, tenkino žuvusiojo motociklininko šeimos narių, pareikštus civilinius ieškinius ir priteisė beveik 500 000 Eur žalą.

„Šios bylos sėkmė rodo, kad teisingumas gali būti pasiektas net ir sudėtingose situacijose, kai faktiniai įrodymai yra laikini ir gali būti lengvai sunaikinti dėl gamtos sąlygų. Net ir esant policijos pareigūnų akivaizdžiam eismo įvykio situacijos fiksavimo darbo brokui, kuris reiškė kaltininko atsakomybės perkėlimą motociklo vairuotojui, – liudytojų operatyvumas fiksuojant įvykio aplinkybes, advokato aktyvus vaidmuo šiame procese, buvo pagrindiniai veiksniai, nulėmę teisingą ir pagrįstą teismo sprendimą“, – sako NOOR advokatas Ruslan Boiko.

Komanda

Ruslan Boiko

Ruslan Boiko

Asocijuotas partneris