Grįžti

Mokesčių atžvilgiu strategiškai pasverto verslo modelio Baltijos šalyse kūrimas

2019.02.20

Kontoros partneris, mokesčių ekspertas Dainius Daugirda teikė konsultacines paslaugas „Cronimet“ įmonių grupei, vykdančiai veiklą daugiau kaip 50 valstybių, ir vienai iš lyderiaujančių plieno perdirbėjų Europoje dėl verslo modelio superkant ir eksportuojant juoduosius metalus iš Baltijos šalių pasirinkimo.

„Cronimet Group“ – pirmieji Lietuvoje metalo supirkėjai ir eksportuotojai, pradėję taikyti Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 41 str. 2 dalies nuostatas, apibrėžiančias prekių išgabenimą iš Europos Sąjungos teritorijos. Iki tol šioje rinkoje eksportas buvo vykdomas tik pagal 41 str. 1 dalies nuostatas.

Šiam verslo modeliui įgyvendinti reikėjo surasti kompleksinį sprendimą, nes naujus PVM taikymo būdus privalėjo suprasti ir įgyvendinti visi pardavimo grandinėje dalyvaujantys subjektai – juodojo metalo pardavėjai, saugotojai, pakrovėjai, vežėjai ir kt. Šiuo tikslu teikiant siūlymus buvo analizuojama Baltijos šalių, Vokietijos, Turkijos mokestinė aplinka. Tik įgyvendinus šią verslo struktūrą, „Cronimet Group“ 2018 m. pradėjo veiklą Lietuvoje.

Komanda