Viešbučio „DoubleTree by Hilton“ Rinktinės gatvėje statytojams įmonių grupei „Vičiūnai Group“ priklausančiai bendrovei „Rinktinės investicijos“ apeliacinės instancijos teismas tarė paskutinį žodį – neleis koreguoti įvažiavimo į kaimynystėje esantį Energetikos ir technikos muziejų projekto sprendinių ir atmetė bendrovės „Rinktinės investicijos“ pateiktą ieškinį NOOR klientams VšĮ Lietuvos energetikos muziejus ir AB Vilniaus šilumos tinklai.
NOOR advokatai Giedrius Murauskas, Povilas Karlonas ir Eglė Aleksiejeva apgynė klientų interesus.
Visuomenėje diskusijas sukėlusių vienas kito kaimynystėje vykdytų projektų reikalai persikėlė į teismą tuomet, kai prasidėjus pandemijai 2020 metais sustojo viešbučio „DoubleTree by Hilton“ statybos.
Įmonė „Rinktinės investicijos“ pateikdama ieškinį prašė teismo pripažinti ją Energetikos ir technikos muziejaus projekte suprojektuoto įvažiavimo bendrastatytoja ir koreguoti projekto sprendinius tokiu būdu, kuris buvo visiškai nepriimtinas muziejaus statytojui – VšĮ Lietuvos energetikos muziejus. Savo reikalavimus ieškovas grindė tuo, kad įvažiavimo vietoje turi suteiktą servitutą.
Vis dėlto, tiek pirmos instancijos teismas, tiek apeliacinės instancijos teismas netenkino bendrovės „Rinktinės investicijos“ reikalavimų ir ginčą išsprendė NOOR klientų naudai, išaiškindamas ieškovui, kad servitutas nėra statybą leidžiantis dokumentas, kuris galėtų suteikti ieškovui teisę statyti. Teisė statyti realizuojama statybos leidimu, o toks buvo išduotas tik VšĮ Lietuvos energetikos muziejus.
Galiausiai, teismas nutartyje pabrėžė, kad tokiais reikalavimais bendrovė „Rinktinės investicijos“ siekia apeiti įstatyme nustatytas statybos leidimo išdavimo procedūras, kurias atlikus ir tampama statytoju.