Grįžti

Sutarties vienašalis nutraukimas Vilniaus miesto savivaldybei nepadėjo išvengti prievolės atsiskaityti už darbus   

2023.09.01

Dėl įstrigusio „Ledo arenos“ statybų projekto Vilniaus miesto savivaldybė apkaltinusi projektuotojus vienašališkai nutraukė sutartį. Tačiau teisme mums pavyko įrodyti, kad sutartis buvo nutraukta neteisėtai. Maža to, savivaldybė arenos projektuotojams privalės atlyginti 57.000 EUR nuostolių. 

Vilniaus miesto savivaldybė sutartį nutraukė motyvuodama tuo, kad projektuotojai neįvykdė įsipareigojimų iki sutartyje numatyto termino ir laiku nepratęsė sutarties įvykdymo užtikrinimo. Bet tai netiesa. Iš tikrųjų projektuotojai didžiąją dalį paslaugų atliko, todėl kreipėsi į teismą dėl nuostolių atlyginimo. 

NOOR advokatas Gintas Andruška, atstovavęs vieną iš projektą rengėjų bendrovę „Projektų rengimo centras“, įtikino Vilniaus apygardos teismą, kad klientas jau buvo atlikęs apie 83% su techninio projekto parengimu susijusių darbų, o dėl stringančio projekto kalta pati savivaldybė, nes akivaizdžiai nebendradarbiavo su projektuotojais.  

Teismas padarė išvadą, kad klientas nepadarė jokio esminio sutarties pažeidimo, kuris būtų leidęs vienašališkai nutraukti sutartį ir patenkino UAB „Projektų rengimo centras“ ieškinį – pripažino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vienašalį Projektavimo paslaugų sutarties nutraukimą neteisėtu. 

Teismas taip pat sprendė, kad užsakovė Vilniaus miesto savivaldybės administracija neteisėto sutarties nutraukimo atveju turi pareigą atlyginti rangovo nuostolius už faktiškai iki neteisėto sutarties nutraukimo atliktus projektavimo darbus. Galima pasidžiaugti, kad teismai pakankamai rimtai vertinta šalių bendradarbiavimo pareigą sutartiniuose santykiuose ir jos nevykdančiai šaliai taiko adekvačias šios pareigos nevykdymo pasekmes. 

Daugiau skaitykite „Verslo žinių“ straipsnyje čia.

Komanda

Gintas Andruška

Gintas Andruška

Asocijuotas partneris

Paslaugos