Grįžti

Užsakovas privalės atsiskaityti su rangovu

2023.10.17

Užsakovas neatsiskaitė su rangovu, teigdamas, jog darbai nebuvo baigti. Bet įrodėme, kad yra visai priešingai. Teismas visiškai patenkino mūsų ieškinį ir NOOR klientui „RGB Baltic“ iš įmonės „Jumanta“ priteisė 91 901,92 EUR skolos už atliktus rangos darbus.

Statybos rangos santykiai tarp šių įmonių užsimezgė individualių namų projekte „Ežero vilos“. Mūsų klientas sutartimis įsipareigojo atlikti sklypo formavimo, lauko vandentiekio, buitinių nuotekų, lietaus tinklų, pravažiavimo kelių, gerbūvio bei atraminės sienos įrengimo statybos darbus.

Nors „RGB Baltic“ didžiąją dalį darbų atliko laiku ir gerai, ilgą laiką „Jumanta“ vengė priimti darbus, remdamasi neesminiais dokumentacijos trūkumais, todėl jie buvo perduoti vienašališkai. O juk toks darbų perdavimo-priėmimo aktas turi tokią pat juridinę galią kaip ir pasirašytas abiejų šalių.

Kolegai Gintui Andruškai pavyko įtikinti teismą, kad rangos darbai yra atlikti tinkamai, faktiškai yra priimti ir rezultatu yra naudojamasi. Tuo metu užsakovas sąmoningai vilkino darbų pridavimą ir tyčia vengė atsiskaitymo. Išvengti nepavyko. „Jumanta“ su mūsų klientu galiausiai privalės atsiskaityti už darbus, dar ir su delspinigiais bei su palūkanomis.

„Jumanta“ dar buvo pateikusi priešieškinį ir prašė iš mūsų kliento priteisti 147 333,67 EUR nuostolių bei bylinėjimosi išlaidas. Tačiau teismas jį atmetė.

Komanda

Gintas Andruška

Gintas Andruška

Asocijuotas partneris

Paslaugos