Grįžti

Ką daryti, kai iki tol buvusi teismų praktika klientui visiškai nepalanki?

2023.04.20

Po penkerius metus užsitęsusios bylos, kuri buvo atversta net Europos Sąjungos Teisingumo Teisme, NOOR partnerės Daivos Lileikienės klientas pagaliau gali atsikvėpti. Sėkminga pabaiga jau mūsų rankose. 

Teisme pavyko įrodyti, kad dar 2018 m. klientas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nedeklaruodamas tam tikrų privačių interesų, kaip to reikalauja įstatymas. 

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) klientą prilygino valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui, nors jis nėra valstybės tarnautojas, kuo remiantis privačių interesų deklaravimo reikalavimą laikė pagrįstu.   

VTEK sprendimą klientas apskundė. Tačiau analogiškos bylos nieko gera nežadėjo ir perspektyvų buvo mažai. Vis dėlto, nuspręsta į problemą pažvelgti giliau, užuot apsiribojus formalistiniu požiūriu:  

— buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, kuris nusprendė, kad klientui pritaikyta privačių interesų deklaracijos pateikimo tvarka, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui;

— įžvelgus dar vieną svarbią detalę, kad privačių deklaracijų duomenys VTEK puslapyje yra vieši, galiausiai, buvo kreiptasi ir į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, kuris priėmė prejudicinį sprendimą, kad draudžiami nacionalinės teisės aktai, kuriuose numatyta viešai skelbti internete privačių interesų deklaraciją.  

  

Vilniaus apygardos administracinį teismas tenkino kliento skundą ir panaikino VTEK sprendimą.

 

Komanda

Paslaugos