Grįžti

NOOR laimėjo ginčą dėl naminių paukščių kraiko patento: pareiškėjams nepadėjo net privatus detektyvas.

2023.04.24

Lietuvos įmonė „Durpeta“ buvo apkaltinta Danijos verslininkų esą kopijuojanti ir Lenkijoje bei Latvijoje pardavinėjanti naminių paukščių kraiką, kurio sudėtis apsaugota Europos patentu.  

Danijos įmonė „Spanvall“ kreipėsi į teismą, prašydami uždrausti Lietuvos įmonei „Durpeta“ gaminti ir parduoti patentuotą kraiką. Taip pat priteisti už padarytą žalą.  

Siekdami užfiksuoti aplinkybes, susijusias su esą Europos patentą pažeidžiančio gaminio prekyba Lenkijoje, danai net pasitelkė detektyvų įmonę. 

Teisme paaiškėjo, kad visų pirma, detektyvo užsakymu buvo tirtas ne tas produktas, dėl kurio kilo ginčas. Antra, tyrimą atlikusio žemės ūkio universiteto ataskaitoje ir detektyvo ataskaitoje nesutampa tirtas medžiagos kiekis. Galiausiai, kai kurie tirti mėginiai buvo pažeisti – nesandarūs, sudrėkę, buvo džiovinami.  

 Tad visai nestebina, kad teismui minėti įrodymai pasirodė prieštaringi ir danų įmonės „Spanvall“ bei patento turėtojų ieškinį Vilniaus apygardos teismas atmetė.  

Teismą padėjo įtikinti ir lietuvių atsakas – danų kaltinimus paneigiantis Latvijos miško ir medienos produktų mokslinių tyrimų ir plėtros instituto tyrimas su filmuota medžiaga ir nuotraukomis.  

Įmonei „Durpeta“ atstovavo NOOR partneris, advokatas Andriaus Iškauskas.  

  

Daugiau apie bylą skaitykite „Verslo žinių“ straipsnyje čia

 

Komanda