Grįžti

Padėtas taškas byloje dėl apgaulingos buhalterijos ir išteisinta 16 asmenų

2023.11.20

Dešimt metų tyrimo ir teismų procesų mėsos perdirbimo įmonės byloje. Šešiolika išteisintų asmenų ir padėtas taškas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.  

Didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlęs FNTT patikrinimas mėsos perdirbimo sektoriuje baigėsi  neskundžiama kasacinio teismo nutartimi, kurioje išteisinta net 16 asmenų. NOOR advokatas Giedrius Danėlius nuo proceso pradžios gynė vieną iš šešiolikos kaltintų asmenų – įmonės vadovą. 

Pasak advokato, byloje nebuvo nustatytas joks bendras asmenų susitarimas apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, paneigta, kad mėsos produkcija buvo prekiaujama be reikalingų apskaitos dokumentų. Labai svarbu, kad visi bylą nagrinėję teismai vertino ne tik asmenis kaltinančius, bet ir juos teisinančius įrodymus, pagrįstai atkreipė dėmesį į ikiteisminio tyrimo spragas ir kaltinimo trūkumus“, – pastebi G.Danėlius. 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad nagrinėjamojoje byloje dar ikiteisminio tyrimo metu dėl pasirinktos taktikos bei objektyvių aplinkybių buvo prarasta galimybė pašalinti byloje kilusias abejones, todėl teismai abejones vertino pagal  in dubio pro reo principą (visos abejonės kaltinamojo naudai) ir teisės taikymo klaidos nepadarė.  

Byloje padėtas taškas ir paneigta, kad mėsos produkcija buvo prekiaujama be reikalingų apskaitos dokumentų.   

Komanda