Grįžti

Tarpinių terminų nesilaikymas gali užtarnauti nepatikimo tiekėjo reputaciją

2023.04.14

Netinkamas viešųjų pirkimų sutarčių vykdymas gali lemti ne tik sutarties nutraukimą, bet taip pat ir tiekėjo įtraukimą į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tokią skaudžią pamoką gavo įmonė UAB „Bioto“, kuri vilkino sutartyje numatytų tarpinių terminų ir sąlygų laikymąsi.

NOOR klientas Vilniaus šilumos tinklai kreipėsi į teismą, siekdamas nutraukti sutartį su nepatikimu rangovu, su kuriuo sutartis buvo sudaryta jam laimėjus viešųjų pirkimą. Teismas palaikė VŠT poziciją dėl esminio sutarties pažeidimo vertinimo ir sutarties nutraukimo, pripažindamas, kad rangovas nesilaikė pareigų pagal sudarytą sutartį, ir tokiu būdu padarė esminius sutarties pažeidimus, dėl kurių buvo nutraukta sutartis:

  • per sutartyje nurodytą terminą, darbų vykdytojas nepateikė grafiko, kuriame būtų suformuotos techninės užduotys ir jų vykdymo terminai;
  • iki sutarties nutraukimo darbų vykdytojas nebuvo užbaigęs nei vieno darbų etapo, o per likusį laiką nebuvo galimybės jų užbaigti;
  • paslaugų tiekėjas buvo visiškai neaktyvus, vilkino sutarties vykdymą, duomenis pateikdavo tik po kliento raginimų, t.y. nevykdė bendradarbiavimo pareigos.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad grafiko pateikimas nėra vien formalumas, bet yra būtina sąlyga, kurios neįvykdžius sutartis gali būti nutraukiama. Grafikas padeda abiem sutarties šalims vykdyti užduotis, nustato tarpinius terminus, palengvina bendradarbiavimą, leidžia išvengti chaotiško įsipareigojimų vykdymo, vilkinimo, bei rizikų permetimo kitai sutarties šaliai.

Paslaugų tiekėjui šis teismo sprendimas kainavo ne tik prarastą užsakymą, bet ir reputaciją –viešųjų pirkimų sutarčių netinkamas vykdymas, kai tai yra esminis pažeidimas, lemia ne tik sutarties nutraukimą, bet taip pat tiekėjų įtraukimą į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Vilniaus šilumos tinklams atstovavo NOOR asocijuotas partneris Gintas Andruška ir vyresnioji teisininkė Karolina Keršytė.

Komanda

Gintas Andruška

Gintas Andruška

Asocijuotas partneris