Grįžti

Kas svarbu bylose dėl projektavimo klaidų ir kokia jų kaina?

2023.10.03

Kilus ginčams dėl projektavimo klaidų anksčiau dominavo bylos prieš rangovus, tačiau pastaraisiais metais vis daugėja bylų prieš techninius ir darbo projektus parengusias įmones. Vis dažniau ieškoma projektų ekspertizę atlikusių įmonių atsakomybės.   

Į teismo salę persikėlusios projektavimo klaidų paieškos pakursto rimtą kovą tarp užsakovų, rangovų ir projektuotojų. Niekas nenori finansiškai skausmingos atsakomybės, todėl tokios bylos primena kamuoliuko mėtymą. Tiesa, žaidimas visai ne vaikiškas.    

NOOR Ginčų grupės advokatas Giedrius Murauskas sako, kad ginčo suma turėtų būti bent 50 tūkst. eurų, kad apsimokėtų pradėti bylą. Nes visas procesas gali kainuoti brangiau net visiškos sėkmės atveju. O ji priklauso nuo to, kokius įrodymus šalims pavyksta surinkti.  

Be to, tokiose bylose labai svarbios detalės, pavyzdžiui, ar techninį ir jį detalizuojantį darbo projektą parengė tas pats asmuo, ar yra jie tinkamai suderinti, ar buvo atlikta projekto ekspertizė, ar atlikęs ekspertizę asmuo privalėjo pastebėti klaidą.  

Apie tai kokios būna projektavimo klaidos ir kokia gali būti jų kaina, G. Murauskas kalba naujausioje „Verslo žinių“ tinklalaidėje.