Grįžti

Nebelikus „laukimo vizų“ kyla iššūkių užsieniečius darbinantiems verslams 

2023.07.24

Naujas Nacionalinės vizos išdavimo tvarkos aprašas pažėrė naujų iššūkių užsieniečius mūsų šalyje darbinantiems verslams. Nesuspėjus pakeisti pasibaigusio leidimo laikinai gyventi mūsų šalyje tokių įmonių esamiems darbuotojams teks išvykti iš Lietuvos. Palikti šalį turės ir būsimi darbuotojai, laukiantys kol bus nagrinėjamas prašymas šį leidimą išduoti.  

Užsieniečių įdarbinimo klausimus klientams padedanti spręsti NOOR advokatė Inga Palikšienė sako, kad šiuos papildomus sunkumus gali sukelti vadinamųjų laukimo vizų panaikinimas. Jos buvo suteikiamos būtent tam laikotarpiui, kol nagrinėjamas prašymas išduoti ar pakeisti leidimą gyventi ar ES piliečio šeimos nario kortelę. 

Vis dėlto, yra būdų, kaip šią problemą verslai galėtų spręsti. Mano patarimai verslui, įdarbinančiam užsieniečius iš trečiųjų šalių – atidžiai sekti jau turimų leidimų gyventi Lietuvoje galiojimo pabaigą ir nelaukti paskutinės dienos kreipimuisi dėl leidimų pakeitimo. Pavėlavus pateikti prašymus dėl leidimo pakeitimo, patarčiau kreiptis su prašymu išduoti nacionalinę vizą pagrindžiant objektyviomis priežastimis, dėl kurių asmuo turi likti Lietuvoje, kol nagrinėjamas jo prašymas dėl leidimo išdavimo”, – pataria I.Pališkienė. 

  

Daugiau apie tai skaitykite „Verslo žinių“ straipsnyje čia.