Grįžti

Raudonasis Kryžius pasirinko savo teisinį partnerį

2023.09.28

Kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija pasirašėme bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą.

„Keleri pastarieji metai Lietuvos Raudonajam Kryžiui kaip ir visai valstybei buvo kupini iššūkių, įveikėme ne vieną krizinę situaciją ir sustiprėjome bei išaugome kaip organizacija. Šiuo metu esame kaip niekada aktyvūs naujomis veiklomis, stipriname savo programas ir norime padėti dar didesniam kiekiui žmonių. Tačiau kone visos humanitarinę pagalbą tiekiančios organizacijos susiduria su veikloje nuolat kylančiomis teisinėmis kliūtimis ir reglamentavimo iššūkiais. Tai gali tapti ir vėluojančios pagalbos priežastimi. Dėkodami NOOR teisės profesionalams už paramą ir teisines konsultacijas, džiaugiamės šia memorandumu fiksuota partneryste ir galimybėmis nuo šiol dar efektyviau koncentruotis į savo organizacijos esminius tikslus ir misiją“, – pažymi LRK draugijos vadovė Kristina Meidė.  

Pasak NOOR vadovaujančio partnerio, advokato Giedriaus Murausko, tarptautinėms ir Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms žmogaus teisių srityje, keliama nemažai teisinių reikalavimų. Šios organizacijos privalo ne tik veikti skaidriai, teikti ataskaitas visuomenei, bet ir aktyviai reaguoti į pokyčius pasaulyje. Nestabili padėtis mūsų regione, Vyriausybės sprendimai ir naujos tvarkos dažnai reiškia daug teisinių klausimų, kuriuos ne visada lengva išspręsti. Be kita ko, iš tokių organizacijų tikimasi ir aktyvumo teisėkūros srityje. Mūsų tikslas – ne tik profesionali teisinė pagalba, bet ir patikima partnerystė, prisidedant prie šios draugijos vertybių puoselėjimo ir aktyvus prisijungimas prie bendruomenės organizuojamų veiklų.“, – pastebi Giedrius Murauskas.   

Pasirašydami memorandumą sutarėme ne tik dėl teisinių konsultacijų ir atstovavimo procesuose – NOOR partnerė, advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė tapo LRK valdybos nare.  

Taip pat aktyviai prisidėsime prie organizacijos vykdomų projektų, tarp kurių įvairūs mokymai, švietimas, akcijos, savanoriška veikla ir kiti renginiai. 

 

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija  – valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje, kurios veiklos tikslas apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, palengvinti žmogiškąsias kančias ir teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų. Pagrindinės organizacijos veiklos sritys: vienišų senjorų priežiūra, pagalba neįgaliems  žmonėms ir jų šeimoms, mokymas teikti pirmąja pagalbą, humanitarinė pagalba pažeidžiamiesiems žmonėms Lietuvoje, pagalba pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams ir migrantams.