Grįžti

Išteisintas Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis   

2023.11.24

Išplėstinė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi išteisino Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį ir panaikino prieš tai galiojusį Panevėžio apygardos sprendimą 4 metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.    

Pirmiausia 2022 m. vasario mėnesio 28 d. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teismo nuosprendžiu Kęstutis Tubis buvo išteisintas dėl visų kaltinimų prekyba poveikiu. Šių metų pradžioje Panevėžio apygardos teismo politikas buvo pripažintas kaltu dėl pavedimo savivaldybės darbuotojams pataisyti žemės sklypo kadastrinius duomenis ir prašytą finansinę paramą visuomeniniam rinkimų komitetui.  

Tačiau visose teismų instancijose K. Tubį gynusiam NOOR advokatui Giedriui Danėliui pavyko įrodyti apeliacinės instancijos teismo klaidas ir netinkamą įstatymo taikymą. Pastarojo teismo sprendimas buvo panaikintas, prokuroro kasacinis skundas atmestas, politikas visiškai išteisintas, priteistos ir jo patirtos proceso išlaidos. 

Merui atstovavęs kolega sako, kad bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija atidžiai vertino visą byloje surinktą medžiagą bei prokuroro kaltinime pateiktas situacijas. Teismas pažymėjo, kad jos savo turiniu yra įprastos, normalios ir teisėtos.  

„Kasacinis teismas patvirtino, kad viena iš savarankiškų savivaldybės funkcijų – jai nuosavybės teise priklausančios žemės ir kito turto valdymo, naudojimo ir disponavimo – įgyvendinimas. Atitinkamai, rinkimų politinės kampanijos metu rinkimų dalyvių finansavimo  telkimas – aukų rinkimas, yra normali ir teisėta veikla“,  – cituodamas nutartį pabrėžė advokatas. 

Kasacinis teismas aiškiai nurodė, kad savivaldybės mero įprastą politinę veiklą būtina atskirti nuo korupcinio pobūdžio veiklos. Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. 

Komanda